Stockholm 08 98 20 20 Helsingborg 042 28 44 00

Personal

Service är vår passion. Varje gång.

Vi på KMG har en hemlighet när vi rekryterar personal. Vi anställer medarbetare som har en stor passion i livet, vid sidan av familj och arbete. Det kan vara modellbygge, bergsklättring eller vad som helst. För vi vet att det engagemang man känner för ett sådant intresse, det engagemanget kan man överföra till sitt dagliga jobb. Våra medarbetare ska utföra sitt jobb på ett sådant sätt att de känner samma passion för varje insats som de gör för sitt stora fritidsintresse. Varje gång.

Det är en av orsakerna till att fler och fler företag anlitar oss. Med en personlig servicetekniker som känner starkt för sitt arbete byggs det upp en långsiktig relation och en anda av ömsesidigt förtroende och respekt mellan dig och oss på KMG.

Att vi sedan utför service och reparationer av högsta kvalitet sedan 1978 borgar för seriositet, kontinuitet, effektivitet och högsta kompetens – egenskaper som samlas till ett kraftfullt hjälpmedel för att öka affärsnyttan för dig.

 

Här är vi som jobbar på KMG.

Som servicekund har du en personlig servicetekniker som i de allra flesta fall är den enda kontakt du behöver. Men om du ändå behöver kontakta någon av oss andra – till exempel för att komma med synpunkter på vårt arbete eller ge oss förslag på hur vi kan bli bättre – hittar du alla våra medarbetare här.

Administration

Daniel Grönberg

VD

Började på KMG 2006. Kontakta mig vid personal och övergripande frågor.

daniel.gronberg@kmg.se

Ingegerd Pyk

Ekonomiansvarig/HR

Började på KMG i augusti 2007. Ansvarar för Ekonomi och HR

ingegerd.pyk@kmg.se

Åsa Devall

Serviceadministratör

Började på KMG i oktober 2017. Ansvarar för fakturering och administration gällande service.

asa.devall@kmg.se

Service/support

Ulf Niklasson

Verkstadsansvarig

Började på KMG i september 1982. Kontakta mig för support eller vid frågor om renovering av maskiner.  

ulf.niklasson@kmg.se

Torgny Lidman

Servicesamordnare

Började på KMG i november 1986. Kontakta mig för teknisk support samt vid frågor om service

torgny.lidman@kmg.se

Ulf Burman

Lageransvarig

Började på KMG i januari 1990. Kontakta mig gällande lager eller teknisk support

ulf.burman@kmg.se

Christer Kaukos

Samordnare/Utbildare

Började på KMG i oktober 2012. Kontakta mig gärna vid behov av service eller utbildning.

christer.kaukos@kmg.se

Tekniker Stockholm

Sören Bergström

Servicetekniker

Började på KMG i april 2003. Kontakta mig gärna vid behov av service.

soren.bergstrom@kmg.se

Patrik Björk

Servicetekniker

Började på KMG i januari 2007. Kontakta mig gärna vid behov av service.

patrik.bjork@kmg.se

Kari Mattila

Servicetekniker

Började på KMG i maj 2010. Kontakta mig gärna vid behov av service.

kari.mattila@kmg.se

Johan Andersén

Servicetekniker

Började på KMG i juni 2014. Kontakta mig gärna vid behov av service.

johan.andersen@kmg.se

Lars Engman

Servicetekniker

Började på KMG i mars 2015. Kontakta mig gärna vid behov av service.

lars.engman@kmg.se

Janne Perälä

Servicetekniker

Började på KMG i mars 2015. Kontakta mig gärna vid behov av service.

janne.perala@kmg.se

Dan Rusu

Servicetekniker

Började på KMG i februari 2018. Kontakta mig gärna vid behov av service.

dan.rusu@kmg.se

Tekniker Helsingborg

Rasmus Andersson

Servicetekniker

Började på KMG i augusti 2016. Kontakta mig gärna vid behov av service.

rasmus.andersson@kmg.se

Mattias Bendrén

Servicetekniker

Började på KMG i januari 2018. Kontakta mig gärna vid behov av service.

mattias.a.bendren@kmg.se

Johan Persson

Servicetekniker

Började på KMG i mars 2018. Kontakta mig gärna vid behov av service.

johan.persson@kmg.se

Verkstad/lager

Benny Almstedt

Verkstadstekniker

Började på KMG i september 2016. Kom till vår verkstad så hjälper jag dig gärna

benny.almstedt@kmg.se